Novinky

"B" 16.5.2019

Dobrý den, mám radost, že Vám mohu oznámit skvělou zprávu. Dnes naše úžasná a vzorná matka Tajga porodila. Všech 7 štěňat spatřilo světlo světa v rozmezí rekordních 3 hodin. Vše probíhalo jako po másle, štěňátka vypadají čile a bez viditelných vad. Máme 5 fen a 2 psy. (Na to, že podle ultrazvuku jsme počítali se 4 štěňaty, dobrá práce :-) Pokud byste měli zájem o pejska, neváhejte mě kontaktovat, fenky už jsou rozebrané. :-)

"B" 16.4.2019

Třikrát hurá, hurá, hurá.... Přece jen jsme se dočkali. Naše Tajunka čeká miminka a všechna budou od B. :-) Šťastným otcem je krasavec Perun Bryvilsár. Jejich příchod očekáváme kolem 15.5., zatím neznáme počet ani pohlaví, ale kdybyste si chtěli pro jistotu přece jen mrňouska zarezervovat, můžete mě kontaktovat. Štěňatům zdar. :-)

19.9.2017

Drazí přátelé, dnes jsme hromadně navštívili paní doktorku. Byl to po většinu času veselý výlet. Srdíčka všem krásně tlučou, nikdo nemá kýlu ani předkus či něco podobného, kluci mají obě varlátka. Pak už to bylo trochu horší. Očkování malinko zabolelo a čip ještě o něco víc. Teď už chápu, proč má Tajuš z veterinářů takovou paniku. 

Další důležitá zpráva je, že už máme domluvenou kontrolu. Bude to v pondělí 25.9., takže prakticky od úterý jsou naše/vaše miminka k dispozici. Pro koho by to byl přes týden problém, do následujícího víkendu to s nimi ještě vydržíme. :-)

Na jmenovky se moc netěšte, už si je stihli navzájem požvýkat tak, že nejdou přečíst :-) Společná fotka je také nemožná, tak aspoň na naše pokusy se můžete podívat zde

Malá Třeštiprdla už se na vás jistě moc těší. 

13.9.2017

V pondělí nám dorazili balíčky od Brita. Vyfotit s nimi naše třeštiprdla všechny najednou byl nadlidský úkol. Ale když je pořádně utaháte, pak leží kam je položíte. Na chvíli. Ještě jednou děkujeme společnosti Brit za spolupráci.

Hlásím nové fotky na rajčeti. A jednu novinku: Agaře už stojí ouška.... vypadá to trochu divně, ale to se věkem spraví. Hezký den.

9. 9. 2017

Dneska jsme si uvědomili, že je to už dlouho co jsme vám nasdíleli fotky. Teď to teda napravujeme, a že jich je pořádná hromádka. Dneska jsme si vyšli na další asi 20 minutovou vyjížďku. "Děcka" ♥ si to užily a zbytek dne prakticky prospaly. Ještě, že tak! Jejich aktivita (a hlasitost) roste snad geometrickou řadou. Mějte se krásně já jdu dospat probdělé noci. Nechce se jim spát potvůrkám. ☺

31.8.2017

Venku bylo tak krásně, že jsme si museli vyjít na procházku. Snad si fotky užijete tak jako my. Myslím, že příkrmy jsou na statistice, již dost zřetelné. Chceme vám za měsíc předat pořádné "psiska". Zábavy je nyní dost, samá rvačka a špásy.  Někdy jsou i dost slyšet tím svým "agresivním" vrčením. Přejem hezký den.

30.8.2017

Tak jsme začali zlehka přikrmovat, ostatně na přírůstcích to jde zřetelně poznat. Dali si všichni, ale jakmile se objeví máma, okamžitě zamíří k ní. Chutná především Arnice, která je celkově největší průzkumník a objevitel. Akira už trénuje na agility. Když jsou venku z bedýnky, sama se vyšplhá zase pěkně zpátky do bezpečí domova. Jsou to pořádní divoši a je s nimi legrace. Fotky z 27. dne máte tady.


28.8.2017

Štěňata mají už pořádná zubiska a testují co se dá. Dnes například moje oblečení. Připadal jsem si jako kojící fena, jak na mě visely tři štěňata. Na rajčeti máte nové fotečky z posledních dní. A tady video z našich štěněcích válek. Dnes se navíc přijela podívat majitelka Akima (otec štěňátek). Děkujeme za hezkou návštěvu a těšíme se na další. 

20.8.2017

Miminka mají sedmnáct dnů a teď už vážně objevují svět. Důkladně si nás prohlížejí, chodí hezky po čtyřech, co z toho, že se často vybulí. Hlavní je se nevzdávat. Po jídle si stihnou i trochu pohrát, ožužlat a pošlapat sourozence, než zase padnou únavou. Mamince už občas unikne nějaké to hovínko, takže to u nás někdy trochu zapáchá. Zkrátka nám začíná ta pravá zábava. :-)

16.8. 2017

Nejnovější novinky se píšou téměř samy. Štěňátka nám rostou jako z vody. Nemění se, ale jenom jejich velikost.  Agara (růžová slečinka) už kouká na jedno očičko (ne, že by něco viděla) a ostatní vypadají, že ji budou brzy následovat. Z několika svěřenců se již stali solidní běžci a trénují co to dá. Jo a abych nezapomněl, tak maminku už nevoláme kvikáním, ale už se trénuje vrčení. Člověk sice uvažuje jestli nemá v bytě holuby, ale už se to lepší. Pro nás nejradostnější zpráva ale je, že nám přisly výsledky z laboratoře a naše Tajunka má negativní výsledek na Degenerativní Myelopatii (DM) a protože i tatínek má N/N, tak máme dobře vyšlápnuto do krásného života. Navíc jsem vám přidal opravdu hromadu fotek z posledních dnů, tak se zkuste proklikat. Mějte se krásně.

Zde je odkaz na video .

7.8.2017

Na rajčeti máte nové fotky - pokus o detail, abyste si mohli lépe vybrat. Byl to velice náročný úkol, protože mimina se neustále kroutí. Kluci (červený a zelený) jsou již rozebráni a mají krásná jména. Červený - Asioka se bude stěhovat do Polska a zelený Ambassador doufejme poputuje až do Finska. Mamina samozřejmě všechno hlídá. Zatím nám je pořád nechce moc půjčovat.

5.8.2017 

Tady si můžete prohlídnout naše vizitky. A na stránce našeho vrhu najdete statistiku našich hmotností.

4.8.2017 

Po náročné noci máme na světě první Třeštiprdla. Tajuška byla skvělá, jsem na ni pyšná. Teď se od nich nechce hnout. :-) Porodila 5 holek a 2 kluky. Jednu holku už jsme bohužel museli nechat uspat kvůli vrozené vadě. Pořád ale zbývají 4 krásné fenečky a dvě jsou ještě nezadané. Na fotky se můžete podívat zde.

1.8.2017 - 62. den

Stále netrpělivě čekáme, teoreticky dokonale připraveni. Leč miminům se zatím nechce. Teplota stabilní, Tajuška o 4 kila těžší a my nervózní jak sáňky v létě. 

3.7.2017

A je to tady, už v tom taky lítáme. :-) Paní doktorka napočítala sedm trpaslíků, ale strašila nás, že zdaleka nedohlédla do všech koutů. Tajuš to pěkně zmáhá. Celý měsíc jenom spí, sotva vylezeme z baráku, okamžitě se první zatáčkou zase vrací zpátky a když už trvám na procházce, jde s hlavou svěšenou dva kroky za mnou, nekouká nalevo, napravo. :-( 

1.6.2017

Dnes jsme byli na krytí za Akimem Nesarri-Gala. Vše proběhlo jak mělo a tak věříme, že se již brzy budeme radovat z našich prvních šťěňátek. Na ultrazvuk se chystáme 3.7.2017.